Zgłoś produkt/usługę

Ruszyła II edycja konkursu "Kunsztyk Warnijski"

Lokalni twórcy produktów/usług z Warmii  mogą zgłaszać swoje propozycje członkom Stowarzyszenia, przesyłając formularze do urzędów gmin, miast i starostw powiatowych.

Tu nastąpi pierwsza selekcja propozycji. Wójtowie, burmistrzowie i starostowie prześlą po dwie wybrane przez siebie propozycje do zarządu stowarzyszenia, gdzie poddane zostaną ocenie jury konkursowego. Ono wskaże 16 regionalnych, kunsztownych wyrobów, które uzyskają certyfikat uprawniający do posługiwania się znakiem towarowym „Warnijski Kunsztyk”.

Wyróżnione wyroby zostaną zaprezentowane podczas Kiermasu Warmińskiego w Bałdach. Informacja o kunsztykach pojawi się na stronach internetowych Szlaku Świętej Warmii, członków stowarzyszenia i partnerów. Co roku wydajemy folder, który rozdajemy podczas imprez targowych, na których wyróżnione produkty są prezentowane i sprzedawane. Kunsztyki mogą być wykorzystywane przez warmińskie samorządy jako oryginalne, lokalne gadżety promocyjne.

Korzystać z nich mogą także lokalni hotelarze, restauratorzy, punkty informacji turystycznej itp. Lista kunsztyków warmińskich będzie aktualizowana każdego roku, tuż przed sezonem turystycznym.