Deklaracja dostępności

Artystycznie malowana dachówka

dachówka 1Prawdziwa, stara, gliniana dachówka, która przez lata leżała na warmińskiej, starej chałupie, oborze czy stodole, która niejedno widziała i słyszała. Ma swoją historię.

Dachówka w samej surowej postaci jest już przepięknym przedmiotem, którego nie warto wyrzucać tylko nadać mu nowe życie, malując w elementy warmińskiej przyrody, architektury, krajobrazów...Dzięki temu nadajemy jej nową treść i historię. Dachówka może być elementem dekoracyjnym we wnętrzach zarówno nowoczesnych mieszkań i domów jak i we wnętrzach w stylu retro czy vintage, a także elementem dekoracyjnym ogrodów itp. To niezwykły przedmiot z treścią związaną z tożsamością tutejszego regionu i dziedzictwem przyrodniczym.

Malowana dachówka to między innymi element nieformalnej edukacji przyrodniczej i lokalnej. Dodatkowo można na dachówce umieszczać różne sentencje jak również oznaczyć ją kodem QR, który po zeskanowaniu wprowadza nas do odpowiedniej strony internetowej związanej z regionem lub jego historią.

ANNA WOJSZEL: „Artystycznie malowane dachówki to estetyka, regionalizm i dbałość o środowisko. Dachówki odzyskuję ze starych warmińskich chałup i stodół i daję drugie życie. Odniesienia do regionu Warmii i Mazur występują przede wszystkim na moich wszystkim portalach społecznościowych i mojej stronie internetowej, a także na materiałach promocyjnych (np. foldery). Uważam, że produkt jest wyjątkowy dla regionu jako jego promocja, atrakcja przyrodniczo-kulturowo- -turystyczna regionu”.

W pracowni Anny Wojszel zapomniane dachówki nabierają zupełnie innego blasku, a następnie trafiają na ściany i półki domów na całym świecie. Prace dotarły już m.in. do Norwegii, Belgii, Szwecji, Niemiec, Litwy, Francji, Anglii, Finlandii, Szkocji oraz Stanów Zjednoczonych.

Pracownia Artystyczna Ekologia - Anna Wojszel

artystyczna-ekologia.eu

aniawojszel@gmail.com

11-010 Barczewo, Wipsowo 40B