Deklaracja dostępności

Podpowiedniki turystyczne

Zydzi-na-warmii

ŻYDZI NA WARMII

przewodnik po „tyglu kulturowym”, jakim na przestrzeni wieków była Warmia

Książka autorstwa Joanny Wańkowskiej-Sobiesiak przedstawia losy rodzin żydowskich w poszczególnych warmińskich miejscowościach oraz to, co po nich pozostało.

czytaj

Szlak-swietej-warmii

SZLAK ŚWIĘTEJ WARMII

przewodnik turystyczno-pielgrzymkowy

Pierwszy tom serii obejmujący szesnaście „stacji” na Szlaku Świętej Warmii. To lokalne sanktuaria oraz miejsca związane z ludźmi i historią biskupiego księstwa warmińskiego.

OKOLICE SZLAKU ŚWIETEJ WARMII

OKOLICE SZLAKU ŚWIĘTEJ WARMII

podpowiednik turystyczny

Kolejnych szesnaście „przystanków” to Okolice Szlaku Świętej Warmii. Miejsca, które również zasługują na poznanie ze względu na ciekawe historie, wspaniałe zabytki oraz malownicze krajobrazy.

NA SZLAKU ŚWIĘTEJ WARMII

NA SZLAKU ŚWIĘTEJ WARMII

podróżnik kulturalny

Tom poświęcony kulturze niematerialnej Warmii, stworzonej przez ludzi tu urodzonych lub mieszkających. Podróżnik to "szkic do ich portretu" w postaci kilku esejów. Mają zachęcić do poszukiwania, odkrywania, zbaczania z głównych dróg i tras, aby odkryć Warmię dla siebie.

po-swietej-warmii-z-mieczyslawem-orlowiczem-szalkiewicz,567282-l

PO ŚWIĘTEJ WARMII Z MIECZYSŁAWEM ORŁOWICZEM

ilustrowany przewodnik dawny i współczesny

Czwarta publikacja serii to podróż po regionie z ojcem polskiej turystyki – Mieczysławem Orłowiczem. Równo sto lat temu, we Lwowie ukazał się pierwszy „oprowadzacz” po regionie Orłowicza – Ilustrowany przewodnik po Mazurach Pruskich i Warniji. Uwspółcześniliśmy tekst dodając aktualne informacje i rozszerzając niektóre wątki opowieści o regionie.